languages

Adventi ünnepkör iskolánkban

2019. 12. 02., 16:11

A mai világban kiüresednek az ünnepek, az advent és karácsony idején az embereket csak vásárlásra ösztönzi a kereskedelem és a média.

Miközben az Advent a közénk érkező Krisztus várásának ideje. 


 

 

 

Advent négy vasárnapja az Úr négy eljövetelét állítja szemünk elé: először a megtestesülésben, másodszor a kegyelemben, harmadszor a halálunkban, negyedszer az ítéletkor jön el, készülnünk kell az eljövetelére.

„Az adventi várakozás hasonlít a megemlékezéshez, de valójában mindennél távolabb áll tőle. Valódi várakozás. Pontosabban úgy, ahogy a szeretet mindennél valóságosabban vágyakozik az után, akit magához ölel és örök újszülöttként a karjai között tart.” (Pilinszky János)

 

Nálunk már hagyomány a közös gyertyagyújtás iskolánk udvarán. Az első gyertyagyújtás ünnepi pillanatait a 11. G osztályos tanulók nyújtották a közösségünknek, az első gyertyát Csépány Milán gyújtotta meg.

 

Az első gyertyagyújtásról a fényképgaléria a Facebook-on megtalálható.

 

Szép adventi várakozást kívánunk szeretettel intézményi közösségünknek és minden kedves Olvasónknak!

 

Daskalopoulos-Kuzbelt Hilda Violetta

intézményvezető

Infoblokk.jpg

 

ProgramokPályázatunk:


"Lépj egy fokkal feljebb Károly Róbert"

EFOP-3.1.10-17-2017-00028


LEGFRISSEBB HÍREINK

Véletlenszerű képek 

Videók

Külkapcsolataink

testvriskolk_2012.jpg

Oldal megtekintések

Bejelentkezés © Adatvédelem | Jogi nyilatkozat | Impresszum | Média ajánlat | Oldaltékép

logók