languages

Nemzeti Összetartozás Napja

2019. 07. 02., 11:52

Gyöngyös város felkérésének tett eleget iskolánk: a mi diákjaink adták a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából rendezett megemlékezésen a városi ünnepi műsort 2019. június 4-én délután.


 

 

 

 

„Még az ég is velünk gyászol” – idézték fel tanulóink az 1920. június 5-én a békediktátum ellen tiltakozók szavait és ez a mondat aznap délután ismét aktuális volt. A megemlékezés kezdete előtt leszakadt az ég, de ez nem tántorította el a résztvevőket. Mindenki az eseményhez méltó kellő tisztelettel viselkedett.

Tanúi lehettünk annak, hogy megáldották, majd félárbócra eresztették a tavaly felavatott gyöngyösi Országzászló emlékmű új Mátra Országzászlóját. Az eredeti zászló pontos mását a Kézdivásárhelyi Nők Egyesülete készítette, és ajánlotta fel a város számára.

Műsorunkban diákjaink zenei kíséret nélkül énekeltek. Megemlékezésünkben személyes visszaemlékezésekre helyeztük a hangsúlyt, mellyel sok embernek csaltunk könnyeket a szemébe.

A visszajelzések alapján úgy gondoljuk, hogy sikerült egy megható és lélekbe hatoló megemlékezést tartanunk.

 

Szereplők:

Punyi Mercédesz, Serfőző Norisz, Szabó Zoé, Strázsa Bettina, Fűrész Vivien, Nagy Alex, Fehér Szilárd, Illés Alexandra, Fekete Dominika, Csombok Dorina, Simon Dorina, Huszár Dorina, Török Fanni, Fűrész Vivien, Tornai Vivien, Veres Petra, Tóth Zalán, Bogdán Dávid, Sipos Áron.

A műsort összeállító és felkészítő tanárok:

Eperjesiné Gajdóczki Edina, Perlaki Krisztina, Babus Mónika

 

A fényképek a Facebook oldalunkon megtekinthetők!

 

                                                                                     Perlaki Krisztina

                                                                                      felkészítő tanár

Infoblokk.jpg


Januári

programok


LEGFRISSEBB HÍREINK

Véletlenszerű képek 

Videók

Külkapcsolataink

testvriskolk_2012.jpg

Oldal megtekintések

Bejelentkezés © Adatvédelem | Jogi nyilatkozat | Impresszum | Média ajánlat | Oldaltékép

logók